o




 


Click for Past Results:

2006
2005


 
River Raid 8 - MTB & Trail Run | 02 February 2014
Trail Run Overall | 162 Participants
Printer-Friendly Results  

SURNAME


FIRST NAME

Bib #




 
pos Time Bib# athlete's Name Age sex pl/tot Division Team
2 19:13 213 SHIRVAN BABOOLAL 23 M 2 / 23 M2029
 
 
pos Time Bib# athlete's Name Age sex pl/tot Division Team
1 19:12 339 SHANE BARRAN 22 M 1 / 23 M2029
2 19:13 213 SHIRVAN BABOOLAL 23 M 2 / 23 M2029
3 19:16 397 AVINASH ANAMALAY 19 M 1 / 8 B1619 SHAPE SHOP TRIELITES
4 21:24 500 JOSHUA HO 16 M 2 / 8 B1619
5 22:11 466 JASON GAITAN 19 M 3 / 8 B1619 RAINBOW WARRIORS
6 22:19 432 KERRY SPRINGER 30 M 1 / 19 M3039
7 23:35 351 UMESH NANDALAL 23 M 3 / 23 M2029 UWI ENDURANCE
8 23:42 333 MATTHEW LEACH 36 M 2 / 19 M3039 ONE A WEEK
9 23:44 269 DALE CUMMINGS 34 M 3 / 19 M3039
10 24:14 345 KHALLID PILE 26 M 4 / 23 M2029
11 24:14 337 KHALIQUE ALI 17 M 4 / 8 B1619
13 24:49 395 KEVIN MAHARAJ 26 M 5 / 23 M2029
14 24:53 470 SARA OUELLETTE 26 F 1 / 15 F2029 ONE A WEEK
15 25:02 449 RYAN MCINTOSH 32 M 4 / 19 M3039 TEAM HOPE
16 25:11 482 ANDREW WHITEMAN 45 M 1 / 18 M4049
17 25:37 396 MYLES KAUFMAN 16 M 5 / 8 B1619
18 25:59 389 DEREK MATTHEW 15 M 1 / 8 B1315
19 26:06 357 ROBERT CADIZ 33 M 5 / 19 M3039
20 26:13 453 STEPHEN WELCH 46 M 2 / 18 M4049 TEAM HOPE
21 26:13 440 ALICIA MONTROSE 30 F 1 / 16 F3039 TEAM HOPE
22 26:19 414 ALEXANDRE RADULOVIC 36 M 6 / 19 M3039
23 26:46 439 DEYSON SCOTT 37 M 7 / 19 M3039 TEAM HOPE
24 26:50 491 NIGEL WOODCOCK 46 M 3 / 18 M4049
25 26:57 348 RAMONE GRAHAM 23 M 6 / 23 M2029 UWI ENDURANCE
26 27:21 404 KELVIN BERNARD 27 M 7 / 23 M2029
27 27:29 216 SCOTT MARCHACK 15 M 2 / 8 B1315 RAINBOW WARRIORS
28 27:31 480 JUDY WHITEMAN 44 F 1 / 12 F4049
29 27:36 258 SAMUEL DWARIKA 16 M 6 / 8 B1619
30 27:37 487 SHARMA SINGH 37 M 8 / 19 M3039
31 27:38 454 NIGEL WALL 58 M 1 / 5 M5059 TEAM HOPE
32 27:41 340 SELVON JAILAL 46 M 4 / 18 M4049
33 27:49 349 RONALD VINCENT 27 M 8 / 23 M2029 UWI ENDURANCE
34 27:56 478 JASON SHEPPARD 31 M 9 / 19 M3039
35 27:59 471 NIGEL BELLAMY 36 M 10 / 19 M3039 ONE A WEEK
36 28:11 364 KESTON MOSES 28 M 9 / 23 M2029 UWI ENDURANCE
37 28:28 360 JOHANN CORNEILLE 25 M 10 / 23 M2029 UWI ENDURANCE
38 28:32 268 CLYNTON MANN 34 M 11 / 19 M3039
39 28:53 338 IMRAN BARKER 22 M 11 / 23 M2029
40 28:57 355 AARON PETER 29 M 12 / 23 M2029 UWI ENDURANCE
41 29:04 413 RAPHAELE DAMBO 36 F 2 / 16 F3039
42 29:06 300 DARIAN NIMBLETT 12 M 1 / 8 B12&U RAINBOW WARRIORS
43 29:12 346 KENNEDY SILVA 51 M 2 / 5 M5059
44 29:21 203 RANDY PETERS 32 M 12 / 19 M3039
45 29:21 481 DYLAN ANTIONE 45 M 5 / 18 M4049
46 29:23 365 AARON JOSEPH 28 M 13 / 23 M2029 UWI ENDURANCE
47 29:25 363 KOJO EDWARDS 28 M 14 / 23 M2029 UWI ENDURANCE
48 29:47 436 ADRIAN GITTENS 25 M 15 / 23 M2029 TEAM HOPE
49 29:57 352 LOUIE MARCANO 34 M 13 / 19 M3039 UWI ENDURANCE
50 29:58 410 AARON PIKE 19 M 7 / 8 B1619
51 29:59 302 KIYOMI RANKINE 43 F 2 / 12 F4049 RAINBOW WARRIORS
52 30:03 492 CHRISTIAN RAGBIR 13 M 3 / 8 B1315 BRAZIL RC. SCHOOL
53 30:08 328 LAURA HALL 33 F 3 / 16 F3039
54 30:18 497 SEAN BAKSH 11 M 2 / 8 B12&U BRAZIL RC. SCHOOL
55 30:24 475 ALASTAIR BAIN 15 M 4 / 8 B1315 RAINBOW WARRIORS
56 30:32 494 RION MELONNY 11 M 3 / 8 B12&U BRAZIL RC. SCHOOL
57 30:41 417 JEVON PHILLIP 25 M 16 / 23 M2029
58 30:57 407 SIMEON WILLIAMS 42 M 6 / 18 M4049
59 30:58 229 DARSON HAMILTON 23 M 17 / 23 M2029
60 31:00 400 RAY FRANCIS 30 M 14 / 19 M3039
61 31:40 261 ANDREW WILSON 45 M 7 / 18 M4049
62 31:44 433 NIGEL BEST 40 M 8 / 18 M4049 TEAM HOPE
63 31:44 367 JIMELLE WILSON 29 M 18 / 23 M2029 UWI ENDURANCE
65 32:08 384 EMMA CHIN LEE 14 F 1 / 7 G1315 ST. JOSEPH'S CONVENT
66 32:10 418 KATRINA INGLIS 35 F 4 / 16 F3039
67 32:14 373 ARIEL FRANCO 17 F 1 / 5 G1619 ST. JOSEPH'S CONVENT
68 32:23 366 AREN FOSTER 20 M 19 / 23 M2029 UWI ENDURANCE
69 32:28 455 DAVE RAMBERAN 34 M 15 / 19 M3039 TEAM HOPE
70 32:34 304 TROY LLANOS 10 M 4 / 8 B12&U RAINBOW WARRIORS
71 32:38 495 KESTON RAMNARINE 13 M 5 / 8 B1315 BRAZIL RC. SCHOOL
72 32:43 327 ISAIAH GARCIA 19 M 8 / 8 B1619
73 32:44 461 AARON DALLAWAY 31 M 16 / 19 M3039
75 32:52 329 JENNIFER PEREZ 35 F 5 / 16 F3039
76 32:59 353 DONNELL NURSE 27 M 20 / 23 M2029 UWI ENDURANCE
77 33:00 434 MAURICE BACHAN 45 M 9 / 18 M4049 TEAM HOPE
78 33:12 321 KADESH PILE-INNISS 23 F 2 / 15 F2029
79 33:20 205 GARNET BISSESSAR 45 M 10 / 18 M4049
80 33:30 350 RICHARD WILLIAMS 30 M 17 / 19 M3039 UWI ENDURANCE
81 33:33 214 KIAH MOHAMMED 25 F 3 / 15 F2029
82 33:44 416 NATASHA WATSON 40 F 3 / 12 F4049
83 33:48 330 CHARMAINE SILVA 50 F 1 / 5 F5059
84 33:50 488 ANIL BAJNATH 40 M 11 / 18 M4049
85 33:58 399 PARVEEN BALDEOSINGH 33 F 6 / 16 F3039
86 34:34 428 BRIONY BADEN-SEMPER 43 F 4 / 12 F4049 TEAM HOPE
87 34:41 490 DINELLE HAMILTON 23 M 21 / 23 M2029
88 34:47 361 GABRIELLE WARD 23 F 4 / 15 F2029 UWI ENDURANCE
89 34:58 359 STEVEN MOORE 24 M 22 / 23 M2029 UWI ENDURANCE
90 34:58 322 MARCIA PILE 48 F 5 / 12 F4049
91 35:17 206 CLEMENT VIDALE-PLAZA 51 M 3 / 5 M5059
92 35:33 444 MIRANDA MORTON-GITTENS 34 F 7 / 16 F3039 TEAM HOPE
93 35:35 347 KAREN KONG 35 F 8 / 16 F3039
94 35:52 356 ARIEL KNOWLES 22 F 5 / 15 F2029 UWI ENDURANCE
95 35:53 406 BRANDON RAMDEEN 14 M 6 / 8 B1315
96 35:54 334 SOLANGE MIKE 43 F 6 / 12 F4049
97 35:55 265 ARIANNE KNAGGS 23 F 6 / 15 F2029
98 35:55 251 NICHOLAS PERSAD 23 M 23 / 23 M2029
99 35:59 369 PASCALE BELL 16 F 2 / 5 G1619 ST. JOSEPH'S CONVENT
100 36:40 202 INGRID CARABACHE 58 F 2 / 5 F5059
101 36:42 452 RACHEL BRIGGS 23 F 7 / 15 F2029 TEAM HOPE
102 37:19 326 GABRIELA LUNA 35 F 9 / 16 F3039
103 37:21 262 ROXANNE APPLEWHAITE 35 F 10 / 16 F3039
104 37:25 342 VEDA PERSAD 30 M 18 / 19 M3039
105 37:43 493 JUSTIN CHRISTIAN 13 M 7 / 8 B1315 BRAZIL RC. SCHOOL
106 37:44 377 ALEXI ATTALE 12 F 1 / 11 G12&U ST. JOSEPH'S CONVENT
107 37:46 299 JADA NIMBLETT 14 F 2 / 7 G1315
108 37:47 380 ABIGAIL JONES 12 F 2 / 11 G12&U ST. JOSEPH'S CONVENT
109 38:30 415 GARY WATSON 43 M 12 / 18 M4049
110 38:43 456 ANGELIQUE JONES 44 F 7 / 12 F4049 TEAM HOPE
111 38:47 386 ARYA AKAL 17 F 3 / 5 G1619 ST. JOSEPH'S CONVENT
112 38:50 474 CATHERINE BAIN 44 F 8 / 12 F4049
113 38:57 387 ALAIA HADEED 13 F 3 / 7 G1315 ST. JOSEPH'S CONVENT
114 38:58 450 VANDA RICHARDSON 23 F 8 / 15 F2029 TEAM HOPE
116 39:23 358 KRISTEN CHISELKO 27 F 9 / 15 F2029
117 39:36 218 YASMIN MOHAMMED 11 F 3 / 11 G12&U
118 39:36 335 FIONNUALA MIKE 9 F 4 / 11 G12&U
119 39:37 336 AERYN MIKE 8 F 5 / 11 G12&U
120 39:37 332 ADRIAN MIKE 44 M 13 / 18 M4049
121 39:53 381 JULIA CHANG 17 F 4 / 5 G1619 ST. JOSEPH'S CONVENT
122 39:56 403 WENDY BERNARD 26 F 10 / 15 F2029
123 40:01 391 SHARON GARCIA 51 F 3 / 5 F5059
124 40:46 344 SANDRA MAHARAJ 54 F 4 / 5 F5059
125 41:02 379 CAILIN BELL 14 F 4 / 7 G1315 ST. JOSEPH'S CONVENT
126 41:05 343 TARAN SINGH 50 M 4 / 5 M5059
127 41:16 460 NAOMI WALTERS 9 F 6 / 11 G12&U RAINBOW WARRIORS
128 41:16 443 RON MOLLINEAU 47 M 14 / 18 M4049 TEAM HOPE
129 41:20 266 MELANIE GREGORY 24 F 11 / 15 F2029
130 41:33 485 CHRISTIAN LLANOS 43 M 15 / 18 M4049 RAINBOW WARRIORS
131 42:07 430 JHANNEL NIMBLETT 35 F 11 / 16 F3039 TEAM HOPE
132 42:08 429 NISHA DOUGHLIN 35 F 12 / 16 F3039 TEAM HOPE
133 42:09 409 BEATRIZ CASTRO 33 F 13 / 16 F3039
134 42:10 479 KADELA PETERS 28 F 12 / 15 F2029
135 42:11 457 RICHARD JONES 43 M 16 / 18 M4049 TEAM HOPE
136 42:16 221 JOSHUA MOHAMMED 8 M 5 / 8 B12&U
137 42:16 220 EMILE MOHAMMED 44 M 17 / 18 M4049
138 42:19 398 LARK ABRIS 43 F 9 / 12 F4049
139 42:20 411 SUSAN MAHASE 50 F 5 / 5 F5059
140 43:03 498 RENALDO MUTTOO 12 M 6 / 8 B12&U BRAZIL RC. SCHOOL
141 43:05 354 SUE-ANN BARRATT 35 F 14 / 16 F3039 UWI ENDURANCE
142 43:05 378 EVA CHANG 14 F 5 / 7 G1315 ST. JOSEPH'S CONVENT
143 43:30 370 ALEXIS MC HUGH 14 F 6 / 7 G1315 ST. JOSEPH'S CONVENT
144 43:35 496 LORENZO LUCES 11 M 7 / 8 B12&U BRAZIL RC. SCHOOL
145 43:37 383 SORCHA BISSESSAR 12 F 7 / 11 G12&U ST. JOSEPH'S CONVENT
146 43:39 486 JUNE WILSON 24 F 13 / 15 F2029
147 43:52 484 TIFFANY LLANOS 43 F 10 / 12 F4049 RAINBOW WARRIORS
148 44:02 462 DEREK HAQQ 35 M 19 / 19 M3039
149 44:13 316 ISAIAH BLACKMAN 13 M 8 / 8 B1315 RAINBOW WARRIORS
150 44:28 219 GAIL MOHAMMED 42 F 11 / 12 F4049
151 44:48 201 TANISHA CARABACHE 30 F 15 / 16 F3039
152 44:48 204 ROLAND CAVE 45 M 18 / 18 M4049
153 45:00 421 ALIYA DRAKES 29 F 14 / 15 F2029 TEAM HOPE
154 45:00 427 APRYL JAMES 21 F 15 / 15 F2029 TEAM HOPE
155 46:37 341 DEOSARAN MAHARAJ 57 M 5 / 5 M5059
156 47:44 388 JORDAN PREVATT 13 F 7 / 7 G1315 ST. JOSEPH'S CONVENT
157 47:51 372 STEFANIE RAJKUMARSINGH 12 F 8 / 11 G12&U ST. JOSEPH'S CONVENT
158 48:05 374 NOAH SHEPHERD 12 F 9 / 11 G12&U ST. JOSEPH'S CONVENT
159 48:15 425 SELDETTE JOHNETTY 33 F 16 / 16 F3039 TEAM HOPE
160 48:30 211 RILEY PHILIP 10 M 8 / 8 B12&U
161 49:20 473 CHLOE BAIN 10 F 10 / 11 G12&U
162 49:21 476 LAUREN BAIN 17 F 5 / 5 G1619
163 1:00:11 210 MEGAN PHILIP 8 F 11 / 11 G12&U
164 1:00:13 209 ROSLYN CARRINGTON 48 F 12 / 12 F4049
165 1:14:10 207 CECILE CARRINGTON 73 F 1 / 2 F60+
166 1:14:24 208 CYNTHIA CARRINGTON 70 F 2 / 2 F60+
 

HOME | CALENDAR & RESULTS | ADD YOUR EVENT | LOGIN | SERVICES | CONTACT US | F.A.Q | ABOUT CHAMPIONCHIP

ODESSEY TIMING COMPANY - Ph/Fx: (868) 632-9004 - Mobile: (868) 784-4128
Copyright © 2007 Odessey Timing Company. All rights reserved. No unauthorized reproduction of any images or content without permission.
Web-based Results Technology by Webberz.com; Website layout & design by Jason Gooding