o




 


Click for Past Results:

2006
2005


 
Flow Energy Sunday Duathlon & Run | 09 September 2018
1Lap Run/Walk | 96 Participants
Printer-Friendly Results  

SURNAME


FIRST NAME

Bib #




pos Time Bib# athlete's Name Age sex pl/tot Division Pace/km City Team
1 11:26 226 SHERWYN STAPLETON 29 M 1 / 36 M2029 3:06 POS UNATTACHED
2 11:30 223 SHIRVAN BABOOLAL 27 M 2 / 36 M2029 3:07 SAN FERNANDO RICHARD JONES RACING
3 11:37 72 MARK LONDON 23 M 3 / 36 M2029 3:09 PLYMOUTH
4 11:40 639 NICHOLAS ROMANY 24 M 4 / 36 M2029 3:10 PORT OF SPAIN TTRRC
5 11:47 1057 GEORGE SMITH 28 M 5 / 36 M2029 3:11 SAN FERNANDO
6 11:58 636 ANTHONY PHILLIP 21 M 6 / 36 M2029 3:14 SAN-FERNANDO UNATTACHED
7 12:15 1054 KEANU OTERO 21 M 7 / 36 M2029 3:19 PORT-OF-SPAIN
8 12:37 633 CURTIS COX 50 M 1 / 14 M5059 3:25 CUREPE SIMPLEX
9 12:46 615 JAMEEL CUPIDORE 24 M 8 / 36 M2029 3:27 TRINIDAD TTRRC
10 13:15 132 NIGEL SIMON 44 M 1 / 33 M4049 3:35 PORT OF SPAIN TTRRC
11 13:34 197 SAMANTHA SHUKLA 27 F 1 / 27 F2029 3:40 PORT OF SPAIN RICHARD JONES RACING
12 13:46 1065 KRISTON CHARLES 19 M 1 / 8 B1619 3:44 SANGRE GRANDE RJR
13 14:11 602 CÚLINE LESTRADE 34 F 1 / 72 F3039 3:50 WOODBROOK
14 14:32 180 ROMARIO PETERS 15 M 1 / 16 B15&U 3:56 DIEGO MARTIN OAW DRACARYS
15 14:37 288 DARIAN NIMBLETT 16 M 2 / 8 B1619 3:57 PORT OF SPAIN SLIPSTREAM MULTISPORT
16 14:39 213 KEVIN KUNGEBEHARRY 24 M 9 / 36 M2029 3:58 PENAL WDA CREW
17 14:52 231 TERRENCE JOHN 47 M 2 / 33 M4049 4:01 D'ABADIE EC PHILLYNET
18 15:10 282 APRIL FRANCIS 28 F 2 / 27 F2029 4:06 ARIMA TRUE GAINZ
19 15:12 77 AVEE-DOMINIQUE MARTINEAU 33 F 2 / 72 F3039 4:07 FAIRWAYS
20 15:13 242 AYOMIDE GILBERT-SEMPER 17 M 3 / 8 B1619 4:07 PORT OF SPAIN
21 15:15 187 ISIAH DERBY 27 M 10 / 36 M2029 4:08 BARATARIA
22 15:16 9 NIGEL BELLAMY 41 M 3 / 33 M4049 4:08 PETIT VALLEY OAW DRACARYS
23 15:16 635 ANDERSON ALDER 53 M 2 / 14 M5059 4:08 PORT OS SPAIN COUGARS
24 15:27 1064 TERESA OTERO 19 F 1 / 4 G1619 4:11 SANTA CRUZ RJR
25 15:35 128 SHIVA SARWAN 34 M 1 / 49 M3039 4:13 PIARCO
26 15:36 139 GAVIVI STLOUIS 32 M 2 / 49 M3039 4:13 ARIMA
27 15:40 631 GRAHAM KING 44 M 4 / 33 M4049 4:14 MARACAS ST JOSEPH EC PHILYNET ROAD RUNNERS
28 15:44 55 COREY JOSEPH-SAMAROO 30 M 3 / 49 M3039 4:15 DIEGO MARTIN
29 15:52 629 MARVIN GILLARD-BRUCE 14 M 2 / 16 B15&U 4:18 PORT -OF-SPAIN TT
30 15:52 189 GRAEME WAITHE TOUSSAINT 14 M 3 / 16 B15&U 4:18 TUNAPUNA ONE A WEEK MULTISPORT
31 15:52 153 JUBREL CHARLES 16 M 4 / 8 B1619 4:18 DIEGO MARTIN TTRRC
32 15:55 613 JEDIDIAH CELESTINE 17 M 5 / 8 B1619 4:18 SANGRE GRANDE RUNNERS UNITED
33 16:03 200 PETER TREPTE 13 M 4 / 16 B15&U 4:21 ST. JOSEPH RICHARD JONES RACING
34 16:04 123 RAYMOND SAMMS 50 M 3 / 14 M5059 4:21 DIEGO MARTIN ONE A WEEK
35 16:05 1061 PAUL BALFOUR 34 M 4 / 49 M3039 4:21 SAN JUAN
36 16:08 32 AARON GONZALES 29 M 11 / 36 M2029 4:22 PETIT VALLEY OAW DRACARYS
37 16:08 1059 STEPHON CAMBELL 19 M 6 / 8 B1619 4:22 SAN JUAN
38 16:10 150 ZANOAH WILSON 15 M 5 / 16 B15&U 4:23 PORT OF SPAIN ZANOAH WILSON
39 16:11 638 SOPHIE POTTER 12 F 1 / 9 G15&U 4:23 PORT OF SPAIN RJR: RICHARD JONES RACING
40 16:20 1058 CHRISTIAN HALL 28 M 12 / 36 M2029 4:25 DIEGO MARTIN
41 16:20 610 BRAD DE GANNES 29 M 13 / 36 M2029 4:25 PORT OF SPAIN
42 16:27 134 KEVIN SNAGGS 45 M 5 / 33 M4049 4:27 TUNAPUNA
43 16:28 140 ZARA SUITE-STEWART 23 F 3 / 27 F2029 4:27 MARAVAL
44 16:30 196 JANEIL BAILEY 14 F 2 / 9 G15&U 4:28 ST JAMES RICHARD JONES RACING
45 16:32 276 DWIGHT HAYLING 32 M 5 / 49 M3039 4:29 SANGRE GRANDE RUNNERS UNITED
46 16:37 186 JANELLE JORDAN 36 F 3 / 72 F3039 4:30 GRANVILLE
47 16:41 185 KWAME GORDON 41 M 6 / 33 M4049 4:31 BUCCOO
48 16:46 110 KISHORE PYSADEE 37 M 6 / 49 M3039 4:32 COUVA
49 16:46 86 ANSAR MOHAMMED 34 M 7 / 49 M3039 4:32 PORT OF SPAIN
50 16:56 255 HEAVON DE GANNES 22 M 14 / 36 M2029 4:35 SAN JUAN
51 17:15 107 BRADLEY POORAN 13 M 6 / 16 B15&U 4:40 PENAL METRONOMES SPORT AN CULTU
52 17:15 203 DEON TIDD 26 M 15 / 36 M2029 4:40 PORT OF SPAIN
53 17:19 191 JHONNY OROZCO SANTA 41 M 7 / 33 M4049 4:41 SAINT AUGUSTINE
54 17:22 51 RAYMAN JEFFREY 35 M 8 / 49 M3039 4:42 CLAXTON BAY SOUTHCROSS
55 17:23 138 WINSTON STEWART 68 M 1 / 6 M60+ 4:42 MARAVAL
56 17:26 1051 NIGEL OSBORNE 36 M 9 / 49 M3039 4:43 PORT-OF-SPAIN RICHARD JONES RACING
57 17:30 297 WENDY LEE FOON 43 F 1 / 36 F4049 4:44 CHAGUANAS
58 17:32 241 JOEL SAHADEO 30 M 10 / 49 M3039 4:45 CHAGUANAS
59 17:40 144 JEFFERSON VANSERTIMA 37 M 11 / 49 M3039 4:47 CHAGUANAS
60 17:42 79 NIGEL MATTHEWS 35 M 12 / 49 M3039 4:47 ARIMA
61 17:43 95 GABRIEL NANTON 13 M 7 / 16 B15&U 4:48 LAVENTILLE RICHARD JONES RACING
62 17:53 13 RENNIE CABY 32 M 13 / 49 M3039 4:50 COUVA
63 18:26 283 ADESOLA OGUNSHEYE 30 M 14 / 49 M3039 4:59 ROUSILLAC
64 18:28 265 EZRA FRITZ 44 M 8 / 33 M4049 5:00 SANGRE GRANDE RUNNERS UNITED
65 18:30 287 KEPHA GEORGE 21 M 16 / 36 M2029 5:00 SANGRE GRANDE RUNNERS UNITED
66 18:35 2 CARLOS ALEXANDER 57 M 4 / 14 M5059 5:02 SCARBOROUGH
67 18:41 285 BRLINDA ST. LOUIS 30 F 4 / 72 F3039 5:03 PORT OF SPAIN
68 18:49 96 MELANIA NANTON 11 F 3 / 9 G15&U 5:06 LAVENTILLE
69 18:54 1 JASON AARON 29 M 17 / 36 M2029 5:07 SAN FERNANDO
70 18:57 30 ALLAN GARIB 46 M 9 / 33 M4049 5:08 TRINCITY FIVE STAR FITNESS FACTORY
71 19:00 204 JAMAL DUBARRY 30 M 15 / 49 M3039 5:08 PORT OF SPAIN
72 19:02 194 KEYON ESTRADA 41 M 10 / 33 M4049 5:09 TRINCITY
73 19:04 52 CUTHBERT JOLLY 64 M 2 / 6 M60+ 5:10 CUNUPIA
74 19:08 293 MATTHEW DANIEL 35 M 16 / 49 M3039 5:11 PIARCO
75 19:18 210 DEONARINE RAMKHALAWAN 40 M 11 / 33 M4049 5:13 DEBE WDA CREW
76 19:24 142 DANA TAYLOR 30 F 5 / 72 F3039 5:15 SIPARIA SOUTHCROSS
77 19:26 202 RICARDO RAMPERSADSINGH 38 M 17 / 49 M3039 5:16 PORT OF SPAIN
78 19:27 126 LELORD SANMOOGAN 54 M 5 / 14 M5059 5:16 SAN JUAN
79 19:33 281 RAVI LOCHAI 40 M 12 / 33 M4049 5:17 CHAGUANAS
80 19:39 225 NAIM ALI 40 M 13 / 33 M4049 5:19 FREEPORT
81 19:48 254 ASHTON LAYNE 24 M 18 / 36 M2029 5:21 SAN JUAN
82 19:49 614 KERVYN WALCOTT 31 M 18 / 49 M3039 5:22 CLAXTON BAY
83 19:53 222 AARON BALDEOSINGH 31 M 19 / 49 M3039 5:23 CUNUPIA
84 19:53 84 SAFRAZ MOHAMED 34 M 20 / 49 M3039 5:23 PORT OF SPAIN
85 19:54 61 DAVE KHALAWAN 48 M 14 / 33 M4049 5:23 CUREPE
86 19:55 258 JONATHAN HARRIS 27 M 19 / 36 M2029 5:23 GLENCOE
87 19:55 259 NAJI FERGUSON 39 M 21 / 49 M3039 5:23 GLENCOE
88 20:02 266 STEFAHN JACKSON 26 M 20 / 36 M2029 5:25 COUVA
89 20:05 628 SEAN LEE 49 M 15 / 33 M4049 5:26 EL DORADO
90 20:06 46 AZARA HOSEIN 13 F 4 / 9 G15&U 5:26 CHARLIEVILLE SLIPSTREAM
91 20:08 18 GILLIAN CUPIDORE 49 F 2 / 36 F4049 5:27 TRINIDAD TTRRC
92 20:14 184 PAVEL QUAMIE 40 M 16 / 33 M4049 5:28 LONGDENVILLE
93 20:41 205 HIMRAJ MAHABIR 52 M 6 / 14 M5059 5:36 CUNUPIA VSTAR ATHLETICS
94 20:43 63 KEVIN KOWLESSAR 28 M 21 / 36 M2029 5:36 CHAGUANAS
95 20:48 1073 KEVIN LEWIS 11 M 8 / 16 B15&U 5:38 OROPOUCHE RIGTECH SONICS
96 20:52 11 JAMILLE BROOME 32 M 22 / 49 M3039 5:39 LONGDENVILLE OLD R
 

HOME | CALENDAR & RESULTS | ADD YOUR EVENT | LOGIN | SERVICES | CONTACT US | F.A.Q | ABOUT CHAMPIONCHIP

ODESSEY TIMING COMPANY - Ph/Fx: (868) 632-9004 - Mobile: (868) 784-4128
Copyright © 2007 Odessey Timing Company. All rights reserved. No unauthorized reproduction of any images or content without permission.
Web-based Results Technology by Webberz.com; Website layout & design by Jason Gooding