o




 


Click for Past Results:

2006
2005


 
2009 TTUAT 10k & Teachers 1Lap | 17 January 2009
OVR 10k | 99 Participants

SURNAME


FIRST NAME

Bib #




 
pos Time Bib# athlete's Name Age sex pl/tot Division CLUB/SCHOOL 1LAP /KM
23 43:42.0 638 ERROL JONES 57 M 2/17 M5059 BITUMEN ART CO 14:07 4:23
 
 
pos Time Bib# athlete's Name Age sex pl/tot Division CLUB/SCHOOL 1LAP /KM
1 32:55.8 476 PAMENOS BALLENTYNE 34 M 1/17 M3039 11:40 3:18
2 33:36.7 697 LIONEL DANDRADE 28 M 1/10 M2029 11:35 3:22
3 33:50.8 633 CURTIS COX 41 M 1/16 M4049 SIMPLEX 11:42 3:24
4 34:23.4 605 JULES LA RODE 37 M 2/17 M3039 PENAL ATHLETICS 11:35 3:27
5 35:54.8 609 CANTIUS THOMAS 42 M 2/16 M4049 11:42 3:36
6 36:12.5 616 NEIL STEWART 38 M 3/17 M3039 POINT FORTIN RR 11:50 3:38
7 37:45.1 477 GAVYN NERO 18 M 1/9 M-U20 MEMPHIS PIONEER 11:49 3:47
8 38:54.3 618 ROLAND BARTHOLOMEW 28 M 2/10 M2029 12:29 3:54
9 39:08.1 602 PETER RAGOONANAN 48 M 3/16 M4049 12:35 3:55
10 39:47.4 674 LAUDRIC MAXWELL 48 M 4/16 M4049 12:17 3:59
11 40:09.1 685 NIKOSI MC LEISH 26 M 3/10 M2029 13:24 4:01
12 40:22.4 478 RODNEY JULIEN 29 M 4/10 M2029 13:19 4:03
13 40:23.7 631 AKEEL TAYLOR 18 M 2/9 M-U20 MEMPHIS 12:59 4:03
14 40:23.7 686 BRENT ELDER 37 M 4/17 M3039 13:25 4:03
15 41:40.7 679 LEON MAZZARD 28 M 5/10 M2029 13:25 4:11
16 42:09.5 667 CHRISTIAN ANDREWS 17 M 3/9 M-U20 13:10 4:13
17 42:12.3 682 ROBERT SHARPE 45 M 5/16 M4049 13:26 4:14
18 42:21.0 683 RAY WILLIAMS 47 M 6/16 M4049 13:36 4:15
19 42:27.7 662 SAMUEL ROBINSON 42 M 7/16 M4049 13:23 4:15
20 43:16.2 655 VISHNU PERSAD 54 M 1/17 M5059 MARABELL SNR C 13:45 4:20
21 43:22.9 666 NAVINDRA RAMNANAN 27 M 6/10 M2029 14:17 4:21
22 43:28.8 692 NOEL NERO 43 M 8/16 M4049 TTRRC 13:31 4:21
23 43:42.0 638 ERROL JONES 57 M 2/17 M5059 BITUMEN ART CO 14:07 4:23
24 44:04.9 690 MARLON SKINNER 19 M 4/9 M-U20 13:26 4:25
25 44:12.7 654 FELIX TRIM 41 M 9/16 M4049 14:20 4:26
26 44:13.5 607 RAYMOND CUMMINGS 34 M 5/17 M3039 13:58 4:26
27 44:21.4 479 LUKE DE GANNES 45 M 10/16 M4049 14:38 4:27
28 44:34.7 606 WINSTON STEWART 58 M 3/17 M5059 TTRRC 14:29 4:28
29 44:43.3 634 CHRISTINE REGIS 46 F 1/14 F4049 ATHLETIC CENTRA 14:08 4:29
30 44:59.0 604 ALFRED ROCK 42 M 11/16 M4049 ATHLETIC CENT. 15:12 4:30
31 45:14.5 621 KESTER JOSEPH 38 M 6/17 M3039 ATHLETIC CEN. 15:08 4:32
32 45:21.3 641 VICTORIO HAWKINS 51 M 4/17 M5059 14:32 4:33
33 45:49.7 676 JOHN LUM YOUNG 59 M 5/17 M5059 14:33 4:35
34 45:59.3 620 DALE RAWLINS 44 M 12/16 M4049 ATHLETIC CEN. 15:12 4:36
35 46:02.3 636 YADAV CHAITRAM 18 M 5/9 M-U20 HILLVIEW ROAD R 14:40 4:37
36 46:45.6 693 BRENT ALEXANDER 29 M 7/10 M2029 14:11 4:41
37 46:46.2 612 RICARDO CHACIN 39 M 7/17 M3039 RWTC 15:29 4:41
38 48:15.3 601 KURT MAXWELL 31 M 8/17 M3039 HELATH OLYMPIAN 14:47 4:50
39 48:28.0 660 MILTON SAMPSON 61 M 1/4 M-60+ MEMPHIS PIONEER 15:00 4:51
40 48:54.8 663 PAULETTE LUCESS 29 F 1/3 F2029 15:18 4:54
41 49:17.8 629 ROSAMUND JOLLY 51 F 1/6 F5059 TTRRC 16:14 4:56
42 49:22.1 653 SHARON SUPERVILLE 50 F 2/6 F5059 NFM 15:51 4:57
43 49:35.9 626 RAMESH KASSIE 34 M 9/17 M3039 ATHLETIC CENT. 15:22 4:58
44 49:36.7 624 BISHNU MAHARAJ 33 M 10/17 M3039 BHP BHILLINTON 15:36 4:58
45 50:09.1 632 SUZAN GARCIA 44 F 2/14 F4049 TTRRC 15:49 5:01
46 50:17.8 617 HAYDEN CYRUS 53 M 6/17 M5059 17:02 5:02
47 50:18.3 648 WENDY SHALLOW 41 F 3/14 F4049 15:59 5:02
48 50:36.5 642 ROXANNE MORRIS 45 F 4/14 F4049 15:48 5:04
49 51:16.6 650 HAROLD BEGG 49 M 13/16 M4049 16:19 5:08
50 51:19.5 675 TREVOR BENJAMIN 50 M 7/17 M5059 16:27 5:08
51 51:33.7 610 LEEBERTH BELLE 53 M 8/17 M5059 16:57 5:10
52 52:06.2 646 LESLIE CALLENDER 61 M 2/4 M-60+ 17:02 5:13
53 52:41.2 640 IAN MORRIS 50 M 9/17 M5059 16:40 5:17
54 52:57.4 643 LIZANNE PHILEMON 31 F 1/3 F3039 16:44 5:18
55 53:00.3 657 PETER PERRY 52 M 10/17 M5059 17:11 5:19
56 53:33.3 639 BENJAMIN LEWIS 50 M 11/17 M5059 17:43 5:22
57 53:59.8 651 SUSANNAH JOEFIELD 56 F 3/6 F5059 TTRRC 17:36 5:24
58 54:19.0 635 VEROON MAHADEO 18 M 6/9 M-U20 HILLVIEW ROAD R 17:46 5:26
59 54:24.7 684 BRIAN MELVILLE 48 M 14/16 M4049 17:02 5:27
60 54:53.5 603 KEDAN GRANGER 11 M 7/9 M-U20 HEALTH OLYMPIAN 16:06 5:30
61 54:54.3 613 RICHARD DOWNIE 45 M 15/16 M4049 17:56 5:30
62 55:15.6 622 AMAR RAMESAR 25 M 8/10 M2029 ATHLETIC CENTRA 18:09 5:32
63 55:23.0 627 TERRENCE PEREZ 33 M 11/17 M3039 17:43 5:33
64 55:34.5 668 VIOLET SHAFFEE 49 F 5/14 F4049 18:21 5:34
65 56:04.5 611 AKIL THOMAS 28 M 9/10 M2029 16:58 5:37
66 56:49.3 647 CESTER W. DEEDNATH 38 M 12/17 M3039 TTRRC 17:59 5:41
67 57:08.2 678 CLEM JUBRAJASINGH 58 M 12/17 M5059 18:19 5:43
68 58:30.1 664 ANGELA PARRIS 50 F 4/6 F5059 19:30 5:52
69 58:47.8 645 JOHAN DYETTE 49 F 6/14 F4049 18:18 5:53
70 00:00.7 623 DANIEL LAURENCE 72 M 3/4 M-60+ HEALTH OLYMPIAN 18:59 6:01
71 00:42.1 699 SAMUEL NOEL 59 M 13/17 M5059 20:16 6:05
72 00:42.2 673 JUNIOR LAWRENCE 43 M 16/16 M4049 19:28 6:05
73 01:29.8 671 CALVIN SARGEANT 52 M 14/17 M5059 19:14 6:09
74 02:28.8 677 SHANE BALLAH 34 M 13/17 M3039 19:09 6:15
75 02:53.4 656 CHERYL BAGGOO 48 F 7/14 F4049 20:25 6:18
76 03:40.2 694 KEITH WARREN 52 M 15/17 M5059 19:49 6:23
77 03:56.2 691 GEMMA THOMPSON 50 F 5/6 F5059 20:21 6:24
78 04:11.6 661 GILLIAN WALL 36 F 2/3 F3039 RWTC 20:21 6:26
79 04:38.5 698 NADINE MOHAMMED 28 F 2/3 F2029 ARIMA SR COMPRE 19:49 6:28
80 05:21.2 630 VANESSA LEE FOON 36 F 3/3 F3039 CLICO 20:45 6:33
81 05:43.6 689 NICHOLAS MANCHOUCK 17 M 8/9 M-U20 20:11 6:35
82 05:46.6 687 GARY WATSON 38 M 14/17 M3039 20:11 6:35
83 06:06.3 658 EVELYN MUSSIO 49 F 8/14 F4049 21:50 6:37
84 06:13.2 665 JACQUI JOSEPH 46 F 9/14 F4049 21:06 6:38
85 06:16.1 649 KAREN JAMES-BEGG 48 F 10/14 F4049 19:47 6:38
86 06:49.6 688 ERROL HARRIPERSAD 56 M 16/17 M5059 20:41 6:41
87 07:26.0 615 CHERYLIN CADOGAN 45 F 11/14 F4049 RBTT 23:12 6:45
88 07:44.7 659 BERNADETTE GEORGE 44 F 12/14 F4049 22:16 6:47
89 08:29.5 652 RISHI RAHBIR 32 M 15/17 M3039 20:31 6:51
90 09:09.2 637 STEVE ALI 14 M 9/9 M-U20 22:23 6:55
91 10:00.7 669 QUINCY JONES 24 M 10/10 M2029 21:11 7:01
92 10:00.8 670 SHIROMANI BALGOBIN 23 F 3/3 F2029 21:12 7:01
93 11:55.4 681 GRACE OBLINGTON 66 F 1/2 F-60+ 22:39 7:12
94 11:58.1 614 GLORIA JONES 49 F 13/14 F4049 22:39 7:12
95 12:13.7 672 JACQUELENE PROOVOTEAUX F 22:39 7:14
96 13:35.8 628 DENNIS ASSON 57 M 17/17 M5059 21:46 7:22
97 13:38.6 619 PATRICIA GREEN 60 F 2/2 F-60+ 21:48 7:22
98 20:43.2 695 BERNADETTE HUTSON 47 F 14/14 F4049 25:12 8:05
99 20:43.5 680 DAVID WALKER 64 M 4/4 M-60+ 27:40 8:05
 

HOME | CALENDAR & RESULTS | ADD YOUR EVENT | LOGIN | SERVICES | CONTACT US | F.A.Q | ABOUT CHAMPIONCHIP

ODESSEY TIMING COMPANY - Ph/Fx: (868) 632-9004 - Mobile: (868) 784-4128
Copyright © 2007 Odessey Timing Company. All rights reserved. No unauthorized reproduction of any images or content without permission.
Web-based Results Technology by Webberz.com; Website layout & design by Jason Gooding