o


Advertise Here

 


Click for Past Results:

2006
2005


 
T&TEC 5k & 10k | 14 May 2016
5k Overall | 133 Participants
Printer-Friendly Results  

SURNAME


FIRST NAME

Bib #




 
pos Time Bib# athlete's Name Age sex pl/tot Division Club
15 0:26:45 144 DEVON CYPRIAN SIMON M 3 / 24 M30-39 MT. HOPE
 
 
pos Time Bib# athlete's Name Age sex pl/tot Division Club
1 0:21:33 201 KERON JAMES M 1 / 20 M19-29 TOBAGO
2 0:22:11 69 REUEL KING M 2 / 20 M19-29 CENTRAL AREA
3 0:22:11 75 OLUMIDE WILLIAMSON M 3 / 20 M19-29 CENTRAL AREA
4 0:22:15 227 KERRY WARD M 1 / 24 M30-39 NORTHERN AREA
5 0:22:16 204 MICHAEL SOBERS M 4 / 20 M19-29 TOBAGO
6 0:23:16 49 CLERON TUITT M 1 / 7 M18&U
7 0:24:35 283 ADRIANO KURBAN M 2 / 7 M18&U TATECO
8 0:24:43 275 BRIAN O'BRADY M 2 / 24 M30-39 POWERGEN
9 0:25:07 274 ANDRE BECKLES M 1 / 12 M40-49 POWERGEN
10 0:26:03 177 RONALD FERGUSON M 5 / 20 M19-29 POS T/F
11 0:26:03 284 JABARI GARRAWAY M 3 / 7 M18&U TATECO
12 0:26:13 107 GREGORY ROBINSON M 2 / 12 M40-49 EASTERN AREA
13 0:26:36 230 GYASI AMBROSE M 6 / 20 M19-29 NORTHERN AREA
14 0:26:45 189 KENDAL DARSAN M 7 / 20 M19-29
15 0:26:45 144 DEVON CYPRIAN SIMON M 3 / 24 M30-39 MT. HOPE
16 0:26:49 173 RUDO TROTMAN M 4 / 24 M30-39
17 0:26:53 102 ROLAND GEORGE M 5 / 24 M30-39 EASTERN AREA
18 0:26:55 232 SHEVON WILLIAMS M 8 / 20 M19-29 NORTHERN AREA
19 0:27:44 111 ADOLPH ANDREWS M 3 / 12 M40-49 EASTERN AREA
20 0:29:01 239 IMRAN Z MOHAMMED M 6 / 24 M30-39 NORTHERN AREA
21 0:29:23 215 JULIEANN MC DOUGALL F 1 / 19 F19-29 TOBAGO
22 0:29:27 172 CHRISTIAN SEALY M 7 / 24 M30-39
23 0:29:32 269 RYAN CHURAMAN M 8 / 24 M30-39 NORTHERN AREA
24 0:29:47 280 STACY RICHARDS F 1 / 23 F30-39
25 0:29:48 228 NICHOLAS RAMBALLY M 9 / 20 M19-29 NORTHERN AREA
26 0:30:22 244 HAYDEN ROSS M 1 / 4 M50+ NORTHERN AREA
27 0:30:43 53 NIGEL PHILLIP M 4 / 12 M40-49 SOUTHERN AREA
28 0:30:45 56 DARENDRA RAMDATT M 10 / 20 M19-29 SOUTHERN AREA
29 0:32:05 255 ABIGAIL SABAD-DRAKOULAKORY F 1 / 11 F40-49 NORTHERN AREA
30 0:32:21 74 COLIN EDWARDS M 9 / 24 M30-39 CENTRAL AREA
31 0:32:36 113 KHARY SIMON M 10 / 24 M30-39 EASTERN AREA
32 0:32:39 138 RICHARD AWAI M 11 / 24 M30-39 MT. HOPE
33 0:33:03 142 ROHAN RAMPERSAD M 5 / 12 M40-49 MT. HOPE
34 0:33:18 226 NKOSI IFILL M 12 / 24 M30-39 NORTHERN AREA
35 0:33:28 101 RAJIV GOPIE M 11 / 20 M19-29 EASTERN AREA
36 0:34:03 223 GARREN GARRAWAY M 6 / 12 M40-49 NORTHERN AREA
37 0:34:17 259 NATASHA GAYADEEN F 2 / 23 F30-39 NORTHERN AREA
38 0:34:23 231 KISHORE BALBADAR M 2 / 4 M50+ NORTHERN AREA
39 0:34:44 217 IONA GRAY-WILLIAMS F 3 / 23 F30-39 TOBAGO
40 0:34:54 285 GUEVARA ANDREI M 4 / 7 M18&U TATECO
41 0:35:19 62 RICHARD SITAHAL M 7 / 12 M40-49
42 0:35:41 260 SHERRY ANN WILLIAMS F 2 / 11 F40-49 NORTHERN AREA
43 0:35:43 78 NICK THOMPSON M 13 / 24 M30-39 CENTRAL AREA
44 0:35:44 300 JOAN EDWARDS F 1 / 11 F50+
45 0:35:46 257 AYESHA SCOTT-HINKSON F 4 / 23 F30-39 NORTHERN AREA
46 0:36:13 140 KEVIN MAHABIR M 14 / 24 M30-39 MT. HOPE
47 0:36:32 286 GUEVARA ANGELO M 5 / 7 M18&U TATECO
48 0:36:58 63 MARY COOPER F 2 / 11 F50+
49 0:37:22 80 JOANNE MAYNARD F 2 / 19 F19-29 CENTRAL AREA
50 0:37:34 150 HERMAN CHARLES M 8 / 12 M40-49 MT. HOPE
51 0:38:00 183 RYAN DWARIKA M 12 / 20 M19-29 PENAL T/F
52 0:38:11 273 SANDRA LACAILLE F 3 / 11 F50+
53 0:38:43 252 ARNEAUD CLARISSA F 3 / 19 F19-29 NORTHERN AREA
54 0:38:49 100 TRACY SHIELDS M 15 / 24 M30-39 EASTERN AREA
55 0:38:51 132 TAMIKA ALLEYNE F 5 / 23 F30-39
56 0:38:56 270 ALLEYNA CHEESMAN F 4 / 19 F19-29
57 0:39:22 51 BJORN NICHOLS M 13 / 20 M19-29
58 0:39:24 137 WILLIAM GILBERT M 3 / 4 M50+ MT. HOPE
59 0:39:50 52 TIMOTHY RAMNARINE M 14 / 20 M19-29
60 0:40:15 179 VINEY BALCHAN M 15 / 20 M19-29 PENAL T/F
61 0:41:02 256 ANN-MARIE THOMPSON F 6 / 23 F30-39 NORTHERN AREA
62 0:41:52 110 DARREN JEATTO M 16 / 20 M19-29 EASTERN AREA
63 0:41:57 166 WENDY BEEPATH F 7 / 23 F30-39 MT. HOPE
64 0:41:58 193 EVELYN MUSSIO F 4 / 11 F50+
65 0:41:58 165 GRACE MAHARAJ F 5 / 11 F50+ MT. HOPE
66 0:42:00 89 MARSHA JACOB F 8 / 23 F30-39 CENTRAL AREA
67 0:42:15 108 NIGEL CAMPBELL M 16 / 24 M30-39 EASTERN AREA
68 0:42:20 72 SHAUN CHASE M 9 / 12 M40-49 CENTRAL AREA
69 0:42:37 210 KERLENE WOODS F 9 / 23 F30-39 TOBAGO
70 0:42:54 206 MURVIE CHARLES M 10 / 12 M40-49 TOBAGO
71 0:42:58 118 NIKESHA WILLAMS F 10 / 23 F30-39 EASTERN AREA
72 0:43:07 236 GLEN RILEY M 11 / 12 M40-49 NORTHERN AREA
73 0:43:17 123 RACHAEL N CHARLES F 11 / 23 F30-39 EASTERN AREA
74 0:43:19 264 JULIA BRERETON-SAMMY F 3 / 11 F40-49 NORTHERN AREA
75 0:43:28 95 MICHELLE PIERRE F 4 / 11 F40-49
76 0:44:11 182 EDWIN EDWARDS M 17 / 20 M19-29 PENAL T/F
77 0:44:12 124 ANNETTE Y CHARLES F 6 / 11 F50+ EASTERN AREA
78 0:44:13 265 LISA JAGGERNAUTH F 7 / 11 F50+ NORTHERN AREA
79 0:44:22 65 AINSLEY JACKMAN M 4 / 4 M50+ CENTRAL AREA
80 0:44:22 84 KANIKA AGIMUDIE F 5 / 19 F19-29 CENTRAL AREA
81 0:44:29 143 VISHAL SEUSANKAR M 17 / 24 M30-39 MT. HOPE
82 0:44:45 266 ZAKIYA POMPEY F 6 / 19 F19-29 NORTHERN AREA
83 0:44:46 88 NIRALA SINGH-BALKARAN F 12 / 23 F30-39 CENTRAL AREA
84 0:44:46 66 SHAFFICK AWAI M 18 / 24 M30-39 CENTRAL AREA
85 0:44:48 60 CANDICE MC MASTER F 13 / 23 F30-39
86 0:44:49 85 GABRIELLE BERNARD F 14 / 23 F30-39 CENTRAL AREA
87 0:45:59 261 CHARISEE RYAN F 15 / 23 F30-39 NORTHERN AREA
88 0:46:16 94 STOUTE KARLYSHA F 7 / 19 F19-29
89 0:46:17 93 STOUTE LATOYA F 8 / 11 F50+
90 0:46:18 133 KIA-MARIE KHELAWAN F 8 / 19 F19-29
91 0:47:12 71 SANDEEP RAMNARACE M 19 / 24 M30-39 CENTRAL AREA
92 0:47:12 81 LEANNA HART F 9 / 19 F19-29 CENTRAL AREA
93 0:47:31 268 JACQUELINE CHEESMAN F 9 / 11 F50+ NORTHERN AREA
94 0:47:31 271 VANESSA ATHERLEY F 5 / 11 F40-49
95 0:47:33 163 DENISE THOMAS F 10 / 11 F50+ MT. HOPE
96 0:47:42 59 NIKESHA ALI F 10 / 19 F19-29 SOUTHERN AREA
97 0:47:51 222 KEISHA MC CALL F 16 / 23 F30-39
98 0:47:52 219 ISHAMEL WHARTON M 20 / 24 M30-39
99 0:47:55 171 ROSSIE DURGADEEN M 21 / 24 M30-39
100 0:47:58 103 DEVANAND RAGOONANAN M 12 / 12 M40-49 EASTERN AREA
101 0:48:32 170 CHRISTOPHER BEPATH M 22 / 24 M30-39
102 0:49:28 251 LISA MC NICOLLS SARGEANT F 6 / 11 F40-49 NORTHERN AREA
103 0:49:52 254 CHERISSE GARCIA-SINGH F 11 / 19 F19-29 NORTHERN AREA
104 0:49:56 262 CHARMAINE BAPTISTE-SMITH F 11 / 11 F50+ NORTHERN AREA
105 0:50:07 152 SUSAN SOOKDEO F 17 / 23 F30-39 MT. HOPE
106 0:50:19 158 VANESSA RAMPERSAD F 7 / 11 F40-49 MT. HOPE
107 0:50:52 129 CHARLENE GARCIA F 18 / 23 F30-39 EASTERN AREA
108 0:50:52 153 GILLIAN SMITH-CLEMENT F 8 / 11 F40-49 MT. HOPE
109 0:51:06 294 CARVELLE V SMITH F 19 / 23 F30-39 TATECO
110 0:51:07 290 KATRINA LEE WAH F 20 / 23 F30-39 TATECO
111 0:52:07 198 KHADJIAH MOHAMMED M 23 / 24 M30-39
112 0:54:05 154 ALYSSA SHAH F 12 / 19 F19-29 MT. HOPE
113 0:54:27 50 KEVIN RAMSOOK M 18 / 20 M19-29
114 0:54:31 190 NATALIA SOOKLALSINGH F 13 / 19 F19-29
115 0:54:33 164 SUSAN POORAN-CHURAMAN F 21 / 23 F30-39 MT. HOPE
116 0:55:21 155 DALIA TROTMAN F 22 / 23 F30-39 MT. HOPE
117 0:55:30 191 WITHNEY DARSAN F 14 / 19 F19-29
118 0:56:56 293 DAVELLE V MAZELLE F 1 / 2 F18&U TATECO
119 0:56:57 292 CARLA N ARTHUR F 9 / 11 F40-49 TATECO
120 0:57:26 296 NEKEISHA TORRES F 15 / 19 F19-29 TATECO
121 0:57:27 295 J'SARA MAZELLE F 2 / 2 F18&U TATECO
122 0:58:47 288 MICHELLE JONES F 10 / 11 F40-49 TATECO
123 0:59:23 178 DENZEL SPRINGER M 19 / 20 M19-29 PENAL T/F
124 0:59:25 160 PADMINI MAHARAJ F 16 / 19 F19-29 MT. HOPE
125 0:59:25 161 NAFEESA KHAN F 17 / 19 F19-29 MT. HOPE
126 0:59:30 281 SHERINA RAGHAMAN F 18 / 19 F19-29
127 1:00:33 99 CLINT EMMANUEL M 20 / 20 M19-29 EASTERN AREA
128 1:00:49 197 CHRISTOPHER TEEMULL M 24 / 24 M30-39
129 1:01:20 130 PATRICIA GOPIE F 11 / 11 F40-49
130 1:11:21 199 JOSIAH NICHOLAS M 6 / 7 M18&U TATECO
131 1:11:23 200 KENAL NOEL M 7 / 7 M18&U TATECO
132 1:11:46 289 DANA MEDINA F 23 / 23 F30-39 TATECO
133 1:11:47 287 SHINELLE MEDINA F 19 / 19 F19-29 TATECO
 

HOME | CALENDAR & RESULTS | ADD YOUR EVENT | LOGIN | SERVICES | CONTACT US | F.A.Q | ABOUT CHAMPIONCHIP

ODESSEY TIMING COMPANY - Ph/Fx: (868) 632-9004 - Mobile: (868) 784-4128
Copyright © 2007 Odessey Timing Company. All rights reserved. No unauthorized reproduction of any images or content without permission.
Web-based Results Technology by Webberz.com; Website layout & design by Jason Gooding